آیت الله طاهری خرم آبادی: 22بهمن پيام اميد آفرين ملت ايران به مستضعفان عالم است

21-11-92 4خبرگزاري آريا-عضو خبرگان رهبري با بيان اينکه ملت ايران در روز 22 بهمن بر حفظ و تداوم ارزش هاي انقلاب تاکيد خواهند کرد، گفت: اين حضور باشکوه پيام اميد آفريني براي کشورهاي مختلف و مستضعفان عالم دارد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از سايت حوزه، حجت الاسلام والمسلمين سيد مجتبي طاهري خرم آبادي شامگاه دوشنبه و در آخرين شب از مراسم گراميداشت سي و پنجمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي که در مسجد زين العابدين(ع) برگزار شد، با بيان اين که اساس قيام هاي  و انقلاب هايي که در طول تاريخ صورت گرفت و ماندگار شد بر پايه اخلاص و توحيد بوده است، اظهار داشت: قيام انبيا الهي در اين راستا محسوب مي شود و سرنوشت آن ها رو به تکامل بوده است و چنان چه دچار شکست ظاهري شدند اما به فتح معنوي نائل آمدند.
وي با تاکيد بر اينکه قيام و انقلاب اسلامي ما در عرصه غيبت امام معصوم به رهبري بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران از خصوصيت اخلاص و توحيد محوري بهره مند بود، تصريح کرد: به شهادت تاريخ، امام امت به عنوان رهبر انقلاب  و بنيان گذار حرکت عظيم نجات بخش در عرصه غيبت، هيچ هدفي غير از توحيدي محوري نداشت.
عضو خبرگان رهبري با اشاره به اين که آيت الله طاهري خرم آبادي عضو فقيد جامعه مدرسين تمام دوران مبارزه را در محضر امام راحل(ره) بود، گفت: مرکز اسناد انقلاب اسلامي يک مرتبه کتاب خاطرات ايشان را که مبتني بر تاريخ انقلاب و دوران مبارزات علما است، چاپ کرد و از آن جا که مدون ترين خاطرات انقلابي بود، هرگز مبادرت به چاپ مجدد نکردند.
*امام هيچ ترس و اضطرابي نداشت
حجت الاسلام والمسلمين طاهري خرم آبادي با بيان اينکه امام راحل(ره) هيچ اضطراب و ترسي از رژيم پهلوي نداشت، تصريح کرد: امام در بازگشت از دوران حصر به قم تاکيد کرده بود؛ در شب دستگيري توسط نيروهاي ساواک، والله من نترسيدم و آن ها حتي جرئت نکردند کنار جاده نگه دارند و نماز صبحم را بخوانم.
وي با تاکيد بر اينکه امنيت خاطر امام راحل(ره) به دليل معنويت خدايي ايشان بود، ابراز داشت: امام راحل(ره) پس از لغو انجمن هاي ايالتي و ولايتي به شاگردان خود گفته بودند اين مسئله کار خدا بود و فردا در جامعه پخش نکنيد که ما نظام را به عقب کشانديم.
*تاکيد امام خميني(ره) بر توحيدمحوري و اسلام گرايي
مدير مدرسه فقهي امام خميني(ره) با اشاره به حکومت نظامي در شب 22 بهمن، گفت: تصميم گرفته شده بود سران انقلاب در صورت شرکت در خيابان ها دستگير و مردم نيز سرکوب شوند اما امام راحل(ره) پس از اقامه دو رکعت نماز تاکيد کردند به مردم بگوييد به حکومت نظامي اعتنا نداشته باشند و خيابان ها را ترک نکنند.
حجت الاسلام والمسلمين طاهري خرم آبادي افزود: امام راحل(ره) هرگز بر خودمحوري تاکيد نداشت و پس از شکستن حکومت نظامي و پيروزي انقلاب فرمودند خداوند مي خواست اين اتفاق بيفتد تا اسلام پيروز شود.    
وي با تاکيد بر اينکه امام خميني(ره) هرگز مسئله و پيروزي را به رخ کسي نکشيدند و دائم دم از پيروزي اسلام مي زدند، گفت: اخلاص عنصر بسيار مهمي در امام راحل(ره) و امروز در مقام معظم رهبري است.
عضو خبرگان رهبري با بيان اينکه رهبر معظم انقلاب هيچ گاه بر سر عزت و اساس اسلام معامله نمي کنند، ابراز داشت: گاهي بر اساس نرمش قهرمانانه تغيير تاکتيک داريم همان گونه که نبي مکرم اسلام از اين اصل همواره براي جذب حداکثري به دين استفاده کردند.  

*پايبندي به قانون از اصول انقلاب است
حجت الاسلام والمسلمين طاهري خرم آبادي پايبندي به قانون و حکومت را از اصول اساسي و مهم براي شکل گيري و تداوم انقلاب دانست و گفت: حکومت با قانون و نظام هدايت مي شود و امام راحل(ره) همواره بر انتخابات و قانون تاکيد داشت تا مردم جايگاه نقش خود را در نظام اسلامي بدانند.
وي با تاکيد بر اينکه جمهوري اسلامي بر پايه اسلام و متکي به مردم شکل گرفت، ابراز داشت: کساني که نظام را به استبداد متهم کنند، هممواره در پيشگاه تاريخ محکوم هستند چرا که نظام جمهوري اسلامي مبتني بر مردم سالاري ديني است.
مدير مدرسه علميه امام خميني(ره) با بيان اينکه امروز نظام جمهوري اسلامي به برکت اسلام و شهداي انقلاب و با رويکرد دفاع از مستضعفين، در صحنه هاي علم و فناوري مي درخشد، گفت: پيش از انقلاب اسلامي براي دريافت يک قطعه صنعتي بايد معطل مي شديم اما امروز در هيچ زمينه اي دست مان پيش ديگران دراز نيست.
*دنيا براي ارتباط با ما صف کشيده است
حجت الاسلام والمسلمين طاهري خرم آبادي با تاکيد بر اينکه پايبندي به مقاومت و اخلاص موجب شد تا امروز دنيا در صف ارتباط با نظام باشد، ابراز داشت: دشمنان نيز با کليد زدن تحريم ها، خودشان را تحريم کردند و امروز بيش از 400 شرکت فرانسوي و غربي به دنبال برقراري ارتباط با ايران است.
وي با بيان اينکه منشا بيداري اسلامي را بايد انقلاب اسلامي دانست، گفت: امروز صحنه هاي جهاني بدون وجود ايران اسلامي قادر به تصميم گيري نيستند.
عضو خبرگان رهبري با اشاره به سخنان اوباما مبني بر اين که اگر مي توانست پيچ و مهره هاي انرژي هسته اي ايران را نيز جمع مي کرده است، اظهار داشت: امروز وي در چه شرايطي قرار گرفته است که بايد به لابي صهيونيستي پاسخ دهد مجبور است اگر مي توانستم چنين کاري انجام مي دادم.
* بر محور وحدت حرکت کنيم
حجت الاسلام والمسلمين طاهري خرم آبادي با بيان اينکه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبري همواره بر مسئله وحدت تاکيد دارند، گفت: بايد با حفظ سلايق در صراط مستقيم واحد و به دنبال پرچمدار نظام حرکت کرد.
عضو خبرگان رهبري در پايان با بيان اينکه ملت ايران در روز 22 بهمن بر حفظ و تداوم ارزش هاي انقلاب تاکيد خواهند کرد، گفت: اين حضور باشکوه پيام اميد آفريني براي کشورهاي مختلف و مستضعفان عالم دارد.