حجت الاسلام ناطق نوری: مردم از بی ملاکی‌ها و تندروی‌ها خسته شده‌اند

1-2-93 8تعدادی از تشکل‌های اصولگرایی قم از حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری درخواست کردند که وی رهبری اصولگرایان معتدل را عهده دار شود.

 

به گزارش خبرنگار مهر، جمعی از اعضای مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری قم روز دوشنبه با حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری که به قم سفر کرده بود دیدار و گفتگو کردند.

حجت‌الاسلام ناطق نوری در این جمع در سخنانی در پاسخ به اظهارات تعدادی از اعضای مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری در رابطه با خطر بازگشت جریان‌های افراط‌گرایی در کشور گفت: مردم از بی ملاکی‌ها و تندروی‌ها خسته شده‌اند و امروز دیگر تندروی جواب نمی‌دهد.

وی گفت: جریان تندی که بعضی دوستان تعابیری داشتند که تعابیر درستی است من فکر نمی‌کنم خیلی مخاطب داشته باشند. حتی وضعیت آنها به گونه‌ای است که نسبت به سال گذشته ریزش داشته‌اند و این ریزش آن‌هم در میان مخاطبان آنها در کشور بسیار محسوس است. اینها مخاطبینی در بین مردم و حوزه ندارند و با همه عده و توانشان نتوانستند مخاطب زیادی پیدا کنند.

وی در ادامه شرایط کشور و انتخابات ریاست جمهوری را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: دعای انسان‌های پاک، خون شهدا و دعای امام(ره) باعث شد این انقلاب باقی بماند. همه چیز دست به دست هم داد تا یک آدم عاقل و معتدل آن‌هم از روحانیت با آن‌همه فضایی که علیه روحانیت ساخته شده بود، رئیس جمهور شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یک دولت غیر قابل پیش بینی رفت و یک دولت قابل پیش بینی آمد و یک عده افراد متدین آمدند که دلسوزانه می‌خواهند کار کنند. این نعمت بزرگی برای کشور است.

رئیس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری سپس به بیان گوشه‌ای از مشکلات اساسی کشور پرداخت و گفت: مهمترین مشکل اساسی دولت این است که با خزانه کاملا خالی روبه‌رو شده است و از آن طرف هم هزینه‌ها و بدهی‌ها و هم توقعات زیاد است و باید این واقعیت‌ها را به مردم گفت. اگر گفته نشود مردم نمی‌دانند چه شده است؟

وی اظهار‌داشت: طبق قانون رئیس جمهور باید از پول حاصل از هدفمند کردن یارانه‌ها که 28 هزار میلیارد تومان بوده است 50 درصدش را به مردم بدهد و بقیه را صرف تولید و درمان و هزینه‌های دیگر کند. دولت قبل 42 هزار میلیارد تومان یعنی 14 هزار میلیارد تومان بیش از درآمد دولت ناشی از اجرای طرح را فقط بابت یارانه می‌دهد به طوریکه می‌بینیم وزیر نیرو می‌گوید اگر یکی از نیروگاه‌ها دچار صدمه شود برای بازسازی و توسعه آن پولی نداریم.

حجت الاسلام ناطق نوری در عین حال خاطرنشان ساخت: وضعیتی که در این 8 سال پدید آمد در شرایطی است که درآمد این دولت از فروش نفت بیش از 700 میلیارد دلار بوده است در حالی که فروش نفت از زمان مظفرالدین شاه تا پایان دوره آقای خاتمی 500 میلیارد دلار بوده است.

وی یاد آور شد: آیت الله هاشمی رفسنجانی را که این همه به او دشنام می‌دادند کشور را با نفت بشکه ای 8 دلار و 12 دلار چرخاند و اغلب سدها، راه‌ آهن، پتروشیمی، فولاد و جاده‌ها مال آن دوره است.

رئیس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه در این سال‌ها کشور با 50 درصد از ظرفیت نیرو‌های انسانی‌اش اداره شده است و دولت‌ها یا در اختیار جناح راست تنها بوده است یا تنها در اختیار جناح چپ، تأکید کرد: تنها راه اداره کشور استفاده از نیروهای توانمند همه جناح‌های معتقد به نظام است.

حجت‌الاسلام ناطق نوری در پایان سخنان خود از مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم به عنوان یک تشکل منسجم اصولگرایی معتدل یاد کرد و گفت: این تشکل با این تفکر در کشور منحصر بفرد است. این‌ترکیب خود را حفظ کنید و سعی کنید آن را در دیگر استان‌ها گسترش دهید.

در این دیدار حجت‌الاسلام بنایی دبیر مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم گزارشی از فعالیت‌های این مجمع ایراد کرد و تنی چند از مسئولان تشکل‌های اصولگرای استان نیز در سخنانی با اشاره به شرایط کشور و وضعیت اصولگرایی از آقای ناطق نوری خواستند که رهبری جریان اصولگرایی در صحنه سیاسی کشور را به عهده گرفته و نگذارند کشور به دست نا اهلان و جریان‌های تندرو بیافتد.